Descriere
Cu mănușile Griffin S, Leki a proiectat un produs care îți va proteja mâinile de frig și posibile zgărieturi și în același timp, îți va facilita și spațiu de mânuire a echipamentului. Indiferent că aspiri la performanțe înalte în vreme rece, sau ești interesat strict de calitate optimă, aceste mănuși vor oferi îmbunătățire substanțială colecției tale de iarnă.
- Protecțiile exterioare sunt moi și facilitează un confort optim
- Protecțiile exterioare sunt făcute din neopren, având astfel caracteristici de strâmtorime și elasticitate
- Protecția exterioară din piele de capră, le face rezistente și sunt populare printre atleții diferitor sporturi de acțiune
- Pielea moale de vacă din zona palmelor, asigură un control și o prindere eficiente a bețelot de schi
- Izolația tip PrimaLoft (Gold) este o fibră sintetică cu proprietăți precum: greutate scăzută, încălzire și respirabilitate.
- Mănușa interioară din poliester Bemberg este moale și călduroasă, menținându-ți mâinile uscate și confortabile
- Partea superioară a zonei încheieturilor este flexibilă, facilitând astfel un spațiul de mișcare optimă
- Compatibile cu Sistemul Trigger S de la Leki, asigurând astfel o legătură sigură și precisă între mănuși și bețele de schi Leki
Specificații
Formă:
Clasică (5 degete)
Material Palmă:
Piele de capră
Material Exterior:
Soft Shell, Goat Leather, Neoprene
Căptușeală:
Micro Bemberg polyester
Caracteristici Suplimentare:
Trigger S System
Închidere/Manșetă:
Manșetă flexibilă
Activitate:
Schi Alpin, Snowboard
Izolatie:
Poliester, PrimaLoft
Sex:
Bărbați