Descriere
Atlas Truck Co. este cunoscută pentru realizarea de piese produse cu măiestrie pentru longboarding și skating. Aceste axe Downhill Reverse Kingpin sunt făcute pentru a oferi riderilor și freeriderilor de downhill exact ceea ce le trebuie.
Prin utilizarea plăcii de bază Atlas 40° obțineți o stabilitate mare la viteze și vă ajută să ajungeți mai jos la sol - încă o dată creând o plimbare mai stabilă. Dimensiunea este un hanger clasic de 180 mm și este premontat cu un set de bucșe Atlas Barrel-Barrel și șaiba plată de precizie Atlas.
Un alt truc al axei Atlas pentru coborâri este că este fabricată cu axe cu diametrul de 8 mm în locul unde se montează roțile, dar cu diametrul de 10 mm în interiorul hangerului pentru o rezistență și durabilitate de neegalat.